Strah

v zadnjem času sem doživela veliko ne ravno dobroh stvari in od takrat naprej imam vedno nek fear oz. strah ko razmišljam o ljudeh. Videla sem malo punčko kako se reže, ena mi je grozila, nakboljsa prijatelca me je zapustila pa še kej hujšega. Začele so se ponavljati stvari, ki sem jih doživljala kot mala in nisem vedela da se bo kaj takega ponovilo. s tem mislim da se je ko sem bila nekje, veliko ljudi spreobrnal proti men in mi grozil in pač bli tak 5 proti 1 al pa 3. od kar se je tok dogodkov zgodil nevem kaj je ampak me je stalno nečesa strah. tud ko razmišljam o eni zelo dobri prjatelci imam občutek strahu. Nevem a imam travme in niti ne znam opredeliti tega občutka. včasih me je celo bolj strah boljših prijatelc kot tisti ki mi grozijo.
Prosim za pomoč! hvala
Odgovori:
Verjetno se je strah razvil zaradi tega, ker te skrbi, da bi se začele dobre prijateljice oz. ljudje, ki so ok z tabo začeli obnašati nesramno do tebe in te je strah, da bi jih izgubila? Mogoče se poskušaj iskreno pogovoriti z temi dobrimi prijateljicami, da imaš ta strah... z nekim namenom ti že stojijo ob strani sigurno zato, ker te imajo rade. Zanima me še, ali mogoče opažaš, da se izogibaš družabnih situacijah ali situacij v katerih si uživala v preteklosti (npr. udeleževanje kakih rojstnih dnevov, praznovanj...)? Svetovala bi ti, da pišeš da spletno svetovalnico tosemjaz, tam bi bodo pomagali strokovnjaki. Mogoče si probaj najti kako osebo za iskren pogovor osebo, ki ji zaupaš npr. mama, brat, sestra... kdor koli.
Upam, da sem vsaj malo pomagala in lepo bodi!:slight_smile:

Res mi je žal slišati, da si doživela toliko težkih trenutkov. Tvoje izkušnje so lahko zelo stresne in razumljivo je, da te je strah. Tukaj je nekaj nasvetov, ki ti morda lahko pomagajo:
1. Pogovor z nekom, ki mu zaupaš: Izrazi svoje občutke in izkušnje z družinskim članom, prijateljem ali svetovalcem. Pomaga lahko že to, da nekdo posluša.
2. Strokovna pomoč: Razmisli o pogovoru s psihologom ali terapevtom. Strokovnjaki ti lahko pomagajo razumeti in predelati travme ter ponudijo strategije za obvladovanje strahu in tesnobe.
3. Sprejemanje občutkov: Pomembno je, da si priznaš, da so tvoji občutki legitimni. Travmatične izkušnje lahko povzročijo dolgotrajne učinke, in to, kar doživljaš, ni tvoja krivda.
4. Tehnike sproščanja: Dihalne vaje, meditacija in joga lahko pomagajo pri obvladovanju stresa in tesnobe.
5. Postopno soočanje: Poskusi se postopoma soočati s strahovi. Začni z manjšimi koraki in postopoma napreduj.
6. Izogibanje negativnim vplivom: Če te določene osebe ali situacije spravljajo v stisko, poskusi omejiti stik z njimi in se obkroži z ljudmi, ki te podpirajo.
Upam, da ti ti nasveti pomagajo. Če potrebuješ še kaj, sem tu za tebe. :slight_smile:
Lp,
#S
Moj odgovor:


Svetovalnica
Usi maste fanta
Obvestila
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE
Naročniki revije Pil, pozor!
Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.
Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.
Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.
Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija.