smo že pri osmem delu bloga, šola pa se že vedno bolj približuje. Ampak z njo pridejo tudi lepe stvari, zato se je probajmo vsaj malo veseliti.
*b* Kdaj so zdravniški pregledi? *b*
V 1. in 3. letniku, je pa tudi zobozdravniški pregled v 1. (za naslednja leta ne vem), je pa tako, da če ni cepljenja, moraš potem nazaj na pouk (ali pa najprej na pouk in potem tja). Če je cepljenje, si do konca dneva prost. V zdravstveni dom greš brez profesorja, on pa ti že prej pove, v katero sobo morate in v kateri zdravstveni dom.
*b* Kaj je informatika? *b*
To je kot neko računalništvo, učiš se o programski in strojni opremi, osnovah informatike,...
*b* Kje si izbereš malico? *b*
V easistenu.
*b* Ali je easistent plačljiv? *b*
Nekatere funkcije so, samo tega skoraj nihče ne plača. Vse potrebno ima zastonj verzija.
------------------------------------------------------------------------------------
Današnja tema bo mogoče komu malo dolgočasna, ampak se mi zdi potrebno, da se o tem govori. To je transport do šole in kaj narediti, če živiš daleč.
*b* Ugotovi, s katerim prevoznim sredstvom boš šel do šole. *b*
To je nujno potrebno in tukaj spada zraven tudi to, da preveriš vozne rede in razmisliš, kaj boš naredil, če te bo vreme pri transportu oviralo (npr. v snegu se boš težko vozil s kolesom). Poglej, da boš uspel priti do šole pravočasno.
*b* Ne pozabi na pot od postaje do šole, če greš z avtobusom/vlakom. *b*
Tudi to je treba upoštevati. Če ti vlak pripelje na postajo 5 minut pred poukom, boš zamudil. Organiziraj se tako, da lahko v miru prideš do šole in imaš še nekaj časovne rezerve v primeru zamud (slovenski javni promet pač). Poglej tudi to, s katerim prevoznim sredstvom boš šel od postaje do šole. Vlak že lahko ustavi v kraju, kjer imaš šolo, ampak moraš še priti do nje.
*b* Pomisli na teste 1. uro *b*
Pri načrtovanju poti tudi upoštevaj, da boš mogoče kdaj 1. uro pisal test. Res je zoprno, da ravno takrat zamudiš, zato poskusi najti način, da ne zamudiš.
*b* Ne pozabi si pravočasno urediti mesečne karte *b*
Zdi se mi, da bo sedaj že počasi treba v akcijo, kar se tega tiče, rajši ne odlašaj. Pripravi pa se, da je tam veliko gneče (vsaj, če greš na LPP), ker mesečno potrebuje ogromno dijakov.
*b* Če greš s kolesom, se pozanimaj o kolesarnici *b*
Vprašaj, kje je, kdaj se odpre in zapre. Ponavadi ima ključe dežurni dijak ali pa varnostnik, ampak še vseeno je dobro, da veš vnaprej, da ne boš kdaj lovil njiju po šoli.
*b* Vprašaj starše, če te lahko oni peljejo *b*
Če so starši v službi v istem kraju kot tvoja šola, te lahko vsaj v 1 smer peljejo. S tem prihraniš kar nekaj časa, pa še s starši se lahko bolj povežeš.
*b* Kaj naj naredim, če živim daleč stran in je možnost, da zamudim? *b*
Za take primere je najboljše imeti status vozača. Z njim se ti opraviči zamuda, povzročena zaradi javnega prevoza. To pa lahko dobiš le, če živiš dovolj stran, ne moreš, če se pelješ npr. 3 postaje s trolo. V primeru, da imaš prevoz tako, da moraš prej iz šole, lahko prej greš, če imaš ta status.
*b* Jaz živim na čisto drugem koncu države. Kaj naj storim? *b*
V takem primeru je pa najboljša rešitev dijaški dom, kjer živiš čez teden, čez vikend pa se vrneš domov.
*b* Kako je v dijaškem domu? *b*
Imaš določena pravila, ki se jih držiš, npr. kdaj moraš biti v stavbi, kdaj naj bi bila tišina... Je kar dosti hrupa, ampak večina se navadi. Imajo tudi prostore za druženje, fitnes itd. Vsak dan so učne ure, ko moraš biti v stavbi in tisti čas je namenjen učenju. Če želiš biti zunaj dlje časa, kot je dovoljeno (mislim do bolj pozne ure), se moraš to dogovoriti.
*b* Ali si tam v kakšnih skupinah? *b*
Ja, si. Vsaka skupina ima vzgojitelja, ki ti da pomembne informacije, pove pravila in njega kontaktiraš, če imaš vprašanja ali pa se moraš kaj dogovoriti.
*b* Ali so ljudje v dijaškem domu zadovoljni? *b*
Večina je kar zadovoljnih, tam se tudi dobi veliko prijateljev in postaneš bolj samostojen.
*b* Kdaj prideš in kdaj greš iz dijaškega doma? *b*
Večina jih pride v nedeljo zvečer (zdi se mi, da lahko prideš tudi v ponedeljek zjutraj), ven pa moraš v petek do določene ure, ki ti jo povejo.
O tej današnji temi ne vem prav veliko, saj imam šolo zelo blizu. Upam, da ste še vseeno uživali v branju, za konec pa še en nasvet. Aja, pa še enkrat spomnim, ne pozabite na mesečne karte, tisti, ki jih potrebujete že naslednji mesec.
*b* Pazite na svoje dežnike *b*
Ko pada dež, jih dijaki puščajo skoraj povsod po šoli. Hitro se lahko zgodi, da nekdo vzame tvojega, zato si jaz svojega dam v omarico na plastično vrečko, da mi ne zmoči stvari.
Odgovori:
kaj pa naredis ce zamudis test prvo uro. dlje casa pises? pac ce je upraviceno s statusom
Haha tega z dežniki si pa nikol ne bi mislla:joy:
Moj odgovor:

Svetovalnica
Menstra
Obvestila
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE
Naročniki revije Pil, pozor!
Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.
Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.
Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.
Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija.